اخبار > میزان شکایات از کارکنان حرف سلامت در استان سیستان و بلوچستان بسیار ناچیز است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبر
                         میزان شکایات از کارکنان حرف سلامت در استان سیستان و بلوچستان بسیار ناچیز است


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و جمعی از معاونین این دانشگاه در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان از همکاری صمیمانه سامانه قضائی استان با نظام سلامت تقدیر کردند.
دکتر سید محمد هاشمی شهری در این دیدار گفت: خوشبختانه بسیاری از مسائل حقوقی و قضائی مربوط به حوزه پزشکی با همکاری خود اعضاء جامعه پزشکی و از طریق نهادهای صنفی مانند نظام پزشکی و نظام پرستاری پی گیری و حلّ می شود.
وی با اشاره به مباحثی که در زمینه نصب کارتخوان در مطب ها و واحدهای ارائه خدمات سلامت مطرح شده است گفت: بسیاری از اعضاء جامعه پزشکی در استان برای احترام و آسایش ارباب رجوع اقدام به نصب کارتخوان کرده اند و هماهنگی لازم در زمینه اجرای دستورالعمل های قانونی میان دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی صورت گرفته است.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان نیز در این دیدار گفت: خوشبتانه در سال گذشته تعداد پرونده های مربوط به تخلفات فعالان حرف پزشکی در استان سیستان و بلوچستان بسیار اندک بود که بدون شکّ  تعهد حرفه ای اعضاء جامعه پزشکی در کنار آموزش ها و نظارت های دانشگاه علوم پزشکی در این امر موثر بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین علی موحدی راد با تقدیر از خدمات ارزنده پزشکان، پرستاران، کارکنان و مدیران دانشگاه گفت: مجموعه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال گذشته خدمات ارزشمند و درخشانی را به هموطنان ارائه کردند که فعالیت اثر بخش در تعطیلات نوروز، امداد رسانی مناسب و موفق در حادثه تروریستی  محور خاش- زاهدان و حضور مسئولانه و همدلانه در حادثه آتش سوزی پیش دبستانی از جمله این خدمات ارزنده و درخشان است.
وی با اشاره با خدمات مناسب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مردم و برخوردهای انسانی و محترمانه ای که میان خدمت گیرندگان و خدمت دهندگان رخ می دهد گفت: این قبیل ارتباطات تا حدود زیادی بار رویدادهای قضائی استان را کاهش می دهد.
حجت الاسلام موحدی راد در بخش دیگری از سخنان خود به ابلاغ قانون الزام مطب ها و مراکز عرضه خدمات سلامت به کارت خوان اشاره کرد و گفت: این موضوع با هدف صیانت از حقوق و جایگاه اجتماعی بیماران و جامعه پزشکی  از ابتدای اردیبهشت ماه در استان سیستان و بلوچستان نیز اجرا خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود آشنائی تمامی افراد جامعه با اطلاعات اولیه حقوقی را ضروری عنوان کرد و گفت: بعضا شاهد هستیم که برخی از افراد و از جمله پزشکان و دندانپزشکان بدلیل عدم اطلاع از قوانین و مقررات در جایگاه متهم و یا مجرم به مراجع قضائی معرفی می شوند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان ضمن معرفی سامانه الکترونیکی "ثنا" گفت: تمام افراد جامعه و شهروندان جمهوری اسلامی ایران می توانند با شخصیت های حقوقی و یا حقیقی خود در این سامانه با حضور در دفاتر خدمات قضایی ثبت نام کرده و  عضو شوند.

وی اطلاع فوری و به موقع از صدور هرگونه ابلاغیه و یا احضاریه حقوقی از طریق تلفن همراه فرد ذیربط را از مزایای عضویت در این سامانه برشمرد و گفت:مواردی وجود دارد که افراد بعد از پایان مراحل تجدید نظر از حکم صادره بر علیه خود مطلع می شوند و یا در هنگام خروج از کشور از ممنوعیت خروج از کشور به دلیل برخی مسائل حقوقی و قضائی مطلع می شوند و یا در حین مسافرت با توقیف وسیله نقلیه به دلیل بدهی به اشخاص یا سازمان ها مواجه می شوند که تمام این قبیل موارد با عضویت در "سامانه ثنا" قابل پیش گیری است.
در این جلسه صمیمانه که پیش از ظهر شنبه 24 فروردین ماه برگزار شد پی گیری برخی پرونده های حقوقی دانشگاه، برنامه ریزی برای ارتباط بهتر سامانه قضائی و دانشگاه علوم پزشکی در زمینه برخی پرونده های مربوط به بهداشت محیط و راه های افزایش همکاری های دو جانبه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان1398/01/25
٢١٥٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد و کانون های خیریه فعال در عرصه سلامت به همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
آغاز پویش ملی "نه به مواد مخدر با نه به مواد دخانی" استان سيستان و بلوچستان با همراهی داوطلبانه فروشندگان مواد غذایی
آغاز ثبت نام انتخابات اعضای شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
افزوده شدن 110 هزار متر مربع به مجموع فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تکمیل پروژه های در دست اجرا
افتتاح همزمان 19 کانون سلامت محله در شهرستان خاش در سومین روز از هفته سلامت
رقابت 203 دانشجو در سه شهر زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در قالب المپیاد سلامت دانشجوئی
اتمام عملیات ساختمانی پایگاه اورژانس کوله سنگی زاهدان
راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV در دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
استفاده 20هزار نفر از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان در سالی که گذشت
قابل توجه متقاضیان آزمون المپیاد سلامت
عیادت از بیماران بستری در بیمارستان
آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
شرکت های تعاونی مسکن و مصرف کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساماندهی می شود
تشریح جزئیات بیشتری از انجام عمل جراحی آندوسکوپیک سینوس در بیمارستان رازی سراوان
کاهش زایمانهای غیر بهداشتی، با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی در تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا(س)زاهدان
تا کنون هیچ بیمار مبتلا به تب دانگ در بیمارستان بوعلی زاهدان پذیرش نشده است
تکنیک پیشرفته آندوسکوپی سینوس ها برای اولین بار در شهرستان سروان انجام شد.
طرح سنجش سلامت جوانان در پایگاهها ومراکز خدمات جامع سلامت، به مناسبت هفته سلامت جوانان

محتوای مرتبط