اخبار > انتظار مردم از دانشجویان این است که فرزند ضرورت های جامعه خویش باشند

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


                                                                               خبــــر

رئیس دانشگاه در بازدید از دانشکده های پزشکی و پیراپزشکی و در جمع دانشجویان :

                         انتظار مردم از دانشجویان این است که فرزند ضرورت های جامعه خویش باشند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از دانشکده های پیراپزشکی و پزشکی و در جمع دانشجویان گفت: انتظار مردم از دانشجویان این است که فرزند ضرورت های جامعه خویش باشند و بر حسب ضرورت ها به نقش های اجتماعی خود عمل کنند.
به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: دانشجویان سرمایه های انسانی و ذخایر ارزشمند کشور ما هستند و لازم است تا به طور همزمان به زیور" آرمان گرایی" و " واقع بینی " آراسته باشند.
وی با اشاره به اینکه فعالیت های آموزشی باید علاوه بر مسائل علمی، در زمینه اخلاق حرفه ای و تعاملات اجتماعی نیز پویا و کار آمد باشد گفت: جدیت در یادگیری امور معرفتی و مسائل علمی باعث می شود تا دانشجویان بتوانند نیازهای واقعی جامعه را به خوبی شناسایی و تحلیل و برای رفع آن مداخله کنند.
وی با بیان اینکه در حوزه علوم پزشکی خدمت به مردم برای بازگشت صحت و سلامت بالاترین نعمت و موهبت الهی است و با مسائل مادی نباید سنجیده شود تاکید کرد: آن علقه قلبی به خدمت در این عرصه باعث میشود یک فرد به عنوان موفق ترین و سرشناس ترین، در رشته خویش در اذهان مردم ثبت شود.
دکتر هاشمی همچنین در بازدید از بخش های مختلف این دو دانشکده با تاکید بر حسن خلق و حسن نیت در مواجهه با مراجعان تصریح کرد: ما ارائه کنندگان خدمت در حیطه های آموزشی و دانشجوئی، الگوئی برای آموزش رفتار صحیح در جامعه به دانشجویان باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش ازبرنامه این دانشگاه در راه اندازی آزمایشگاه جامع آموزشی خبر داد و اضافه کرد: با این اقدام ضمن تجمیع مجموعه امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی در یک ساختمان و ارتقاء بهره وری از دستگاه ها، همه دانشکده ها از تجهیزات مورد نیاز در این بخش بهره مند خواهند بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص برنامه دانشگاه برای بوفه مواد غذایی، گفت:با هدف ارتقاء کیفی سطح مواد و محصولات قابل عرضه در این بوفه، از حضور شرکت های تعاونی در این خصوص استقبال می کنیم.
دکتر سید محمدنصیرالدین طباطبایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در این بازدید گفت: بین المللی سازی، آموزش پاسخگو و آموزش مجازی از بسته های مهم طرح تحول نظام سلامت در حوزه آموزش است و برای اجرایی شدن تمام این بسته ها برنامه عملیاتی تدوین و ابلاغ شده و هر سه ماه ارزیابی می شود.
دکتر هوشنگ رفیق دوست رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در جریان این بازدید گفت: دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشکده پزشکی زاهدان از یکی از بی نظیر ترین موزه های آناتومی و سالن های تشریح کشور برخوردارند .
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بهسازی فضای داخلی دانشکده افزود: نصب کمدهای اختصاصی، دستگاه های سرمایشی و گرمایشی، رنگ آمیزی کلاس ها و اقداماتی مانند این که با صرف 3 میلیارد ریال هزینه انجام شد رضایتمندی دانشجویان را افزایش داده است و این اقدامات ادامه خواهد داشت.
دکتر رفیقدوست به اجرای مراحل احداث فاز یک محوطه پشتی دانشکده اشاره کرد و گفت:مراحل احداث اتاق شطرنج، بوفه، کافی شاپ و آبنما رینگ پیاده روی در حال اجراست.
دکتر علیرضا نخعی رئیس دانشکده پیراپزشکی هم گفت: برخورداری مجموعه مدیریت و کارکنان آموزش این دانشکده از دانش و برخوردهای محترمانه اداری از جمله سرمایه های ارزشمند این دانشکده محسوب می شود.
وی ادامه داد: ساخت و راه اندازی آزمایشگاه قارچ شناسی و هماتولوژی و کارگاه رادیولوژی از جمله مهمترین درخواست های ما در این دانشکده است.

                                  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

تهیه و تنظیم: مهدیه کیخوایی

  


1398/01/26
٢١٥٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد و کانون های خیریه فعال در عرصه سلامت به همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دعوت از سهامداران تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه جهت حضور در نخستین مجمع عمومی این تعاونی با هدف انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسی
آغاز پویش ملی "نه به مواد مخدر با نه به مواد دخانی" استان سيستان و بلوچستان با همراهی داوطلبانه فروشندگان مواد غذایی
آغاز ثبت نام انتخابات اعضای شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
افزوده شدن 110 هزار متر مربع به مجموع فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تکمیل پروژه های در دست اجرا
افتتاح همزمان 19 کانون سلامت محله در شهرستان خاش در سومین روز از هفته سلامت
رقابت 203 دانشجو در سه شهر زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در قالب المپیاد سلامت دانشجوئی
اتمام عملیات ساختمانی پایگاه اورژانس کوله سنگی زاهدان
راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV در دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
استفاده 20هزار نفر از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان در سالی که گذشت
قابل توجه متقاضیان آزمون المپیاد سلامت
عیادت از بیماران بستری در بیمارستان
آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
شرکت های تعاونی مسکن و مصرف کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساماندهی می شود
تشریح جزئیات بیشتری از انجام عمل جراحی آندوسکوپیک سینوس در بیمارستان رازی سراوان
کاهش زایمانهای غیر بهداشتی، با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی در تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا(س)زاهدان
تا کنون هیچ بیمار مبتلا به تب دانگ در بیمارستان بوعلی زاهدان پذیرش نشده است
تکنیک پیشرفته آندوسکوپی سینوس ها برای اولین بار در شهرستان سروان انجام شد.

محتوای مرتبط