اخبار > ارتقاء استانداردهای ایمنی بیمار با جدیّت در حال اجراست

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

خبـــــر

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

ارتقاء استانداردهای ایمنی بیمار با جدیّت در حال اجراست

 

 

نسل جدید سنجش کیفی خدمات بیمارستانی (اعتبار بخشی) با تاکید بر ارتقاء استانداردهای ایمنی بیمار انجام می شود و این امر منجر به ارتقاء آگاهی های خدمت گیرندگان و خدمت دهندگان بخش های درمانی و در نتیجه کاهش آسیب های ناخواسته ناشی از خطاهای درمانی می شود.

به گزارش روابط عمومی- دکتر قاسم میری علی آباد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب گفت: ایمنی بیمار به عنوان یک دغدغه جهانی در چند سال اخیر مورد توجه ویژه وزارت بهداشت قرار گرفته و در پی آن، امسال برای اولین بار  26 شهریور ماه مقارن با 17 سپتامبر با این عنوان در دنیا نامگذاری شد.

وی که در حاشیه بازدید از بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) و گفتگو با بیماران و همراهیانشان سخن می گفت افزود: بر اساس مطالعات انجام شده، به طور متوسط 10 درصد از تمام موارد بستری در دنیا دچار درجات مختلفی از آسیب می شوند که البته 75 درصد آن قابل پیشگیری است.

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت با هدف ارتقائ ایمنی بیماران بستری در بیمارستان ها، استانداردهایی را تعریف و تمام دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی را ملزم به رعایت آن و ارتقاء استاندارد های بیمارستانی به سطح مطلوب کرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه 140 استاندارد در این زمینه تعریف شده است ادامه داد: آموزش به بیماران و همراهیان بیماران در زمینه مراقبت از بروز آسیب های  ناشی از خطاهای پزشکی ،  به هنگام بستری بیمار، آموزش بهداشت فردی با هدف پیشگیری از انتقال عوامل بیماری زا، نشان گذاری داروهای با نام و ظاهر مشابه و داروهای پرخطر و مانند آن در حال اجرا است.

وی گفت: کادر درمان بیمارستان نیز در صورت مشاهده خطا می توانند با استفاده از سامانه دانشگاهی، موارد را بدون ذکر نام، ثبت کنند تا پس از تحلیل ریشه ای فرایند های منتج به آن خطا حذف و ایمنی بیمار ارتقاء یابد.

دکتر میری علی آباد تصریح کرد: علاوه بر ایمنی بیمار، حفظ ایمنی کادر درمان نیز برای نظام سلامت از اهمیت بالائی برخوردار است و در این راستا استانداردهای مورد نیاز باید فراهم گشود.

وی تاکید کرد: در تمام بخش های بیمارستانی تازه تاسیس و به تدریج در تمام بخش های در حال ارائه خدمت، این استانداردها به بهترین سطح اجرایی خواهد شد.

گفتنی است: در این بازدید  از 4 نفر از پرستاران فعال در زمینه آموزش و اجرای برنامه ایمنی بیمار، قدردانی شد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

تهیه: رضا گل محمودی/ تنظیم: مهدیه کیخوایی

 

 

 

 

 

1398/06/26   ١٤:٣٣  News  ٢٣٧٠٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 






اخبار

اخبار جدید

تشدید فعالیت های محیطی برنامه حذف مالاریا در شهرستان سراوان
استمرار آماده سازی زیرساخت های بهداشتی و درمانی و تکمیل مراحل ساخت و ساز 5 پروژه در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اطلاعیه سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص مستند سازی فعالیت های اعضای جامعه پزشکی
اطلاعیه شماره 18 ستاد بحران کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تاکید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همراهی مردم منطقه نجف آباد خاش با نظام سلامت جهت پیشگیری از افزایش موارد ابتلاء به کرونا در این منطقه
پژوهش های مرکز تحقیقات سلولی و ملکولی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مورد استناد محققان حوزه بیوشیمي سرطان ،ژنتيك، سلولي و مولكولي در سراسر دنیا
پیام مهم رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در آستانه عید سعید فطر
عرضه اقلام آسیب رسان به سلامت در بوفه مدارس، مراکز آموزشی و مراکز اداری ممنوع است
ثبت ایده در حوزه تجهیزات و ابزار پزشکی و دارو بیشترین درخواست متقاضیان طرح های دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سندروم حاد تنفسی و افزایش درصد مرگ و میر، ثمره وخیم شدن بیماری کروناست
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو 308مورد رسید.
راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت عرفان در منطقه مهر شهر زاهدان
تاکید معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ادامه روند برگزاری کلاسهای تئوری دانشجویان بصورت مجازی
افزایش 22 درصدی تعداد مقالات منتشر شده دانشگاه در نمایه های بین المللی در یکسال گذشته
۸۰۰ مورد مثبت آزمایشگاهی کرونای استان در اردیبهشت ماه اتفاق افتاده است، ۴۰ درصد فوت شدگان ناشی از کرونا در اردیبهشت ماه فوت شده اند
روز بروز بر جمع موارد مثبت کرونا در منطقه نجف آباد خاش افزوده می شود، تا کنون؛ تعداد مبتلایان نجف آباد خاش حدود ۴۵ نفر است.
تجهیز اولین آمبولانس به برانکارد ایزوله منفی جهت انتقال بیماران مشکوک به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تغییر زمان فروش اسناد و تحویل اسناد مناقصات تهیه، طبخ و توزیع غذای بیمارستان های حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و خاتم الانبیاء (ص) زاهدان و معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو ۲۴۲ مورد رسید
پیام قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مشارکتهای اجتماعی و رئیس سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت به مناسبت 31 اردیبهشت ماه روز ملی اهدای عضو

محتوای مرتبط