اخبار > در واکنش به فیلمی که شب گذشته در فضای مجازی پخش شده است مطرح شد؛ دستور فوری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای بررسی کامل و دقیق موضوع

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان
در واکنش به فیلمی که شب گذشته در فضای مجازی پخش شده است مطرح شد؛  دستور فوری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای بررسی کامل و دقیق موضوع 

هزینه های درمان در بیمارستان های تابعه دانشگاه بر اساس تعرفه دولتی محاسبه و اخذ می شود.


مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این مطلب و  در واکنش به فیلم و مطلبی که شب گذشته در برخی از کانال های غیر رسمی استان  منتشر شده است  گفت: بر اساس قانون، هم اتباع بیگانه و هم هموطنان ایرانی باید هزینه های درمانی خود را بر اساس تعرفه دولتی پرداخت کنند.
دکتر سید امیرحسین علویان افزود: با توجه به حمایت های بیمه ای که ازشهروندان جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد معمولا هموطنان ما برای پرداخت هزینه بستری در  بیمارستان های دولتی مشکلی ندارند امّا اتباع غیر ایرانی چون تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند برای پرداخت این هزینه ها دچار مشکل می شوند.
وی ارائه یکسان خدمات تشخیصی و درمانی به همه مراجعین بیمارستان، صرف نظر از نژاد، ملیت، زبان و دین را از اصول بنیادین نظام بهداشت و درمان ذکر کرد و گفت: در زمینه کیفیّت و نوع خدمات، تفاوتی میان اتباع ایرانی و غیر ایرانی وجود ندارد امّا در زمان ترخیص و در موقع تسویه حساب، اتباع غیر ایرانی برای عدم پرداخت کامل هزینه های درمانی خود به مسئولین استانی، نمایندگان مردم در مجلس و ائمه جمعه و جماعات مراجعه می کنند و ظاهرا در این مورد خاصّ نیز همراهیان بیمار موضوع را از طریق یکی از فعالان فضای مجازی پی گیری کرده اند.  
این مقام مسئول تاکید کرد همه افراد در هر جایگاهی که قرار دارند ملزم به رعایت قانون و صیانت از بیت المال هستند و از لحاظ قانونی هیچ مدیر و یا کارشناسی در بیمارستان و یا خارج از بیمارستان اجازه معاف نمودن افراد از پرداخت هزینه های درمانی را ندارد.
به گفته دکتر علویان قانونگذار شرایطی را برای ارائه تخفیف به شهروندان ایرانی قائل شده است و افراد محروم و مستضعف بر اساس ضوابط مشخص و پس از ثبت شماره ملّی، با نظر و تائید کارشناس مددکاری، مدیر داخلی و رئیس بیمارستان از تسهیلات ردیف نیازمندان استفاده می کنند.
وی افزود: شب گذشته فیلم و مطلبی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن ادعا می شود یکی از پرستاران بخش مراقبت های ویژه نوزادان (N.ICU) بیمارستان رازی سراوان از والدین وی درخواست پرداخت 16 میلیون تومان نموده و در پاسخ به ناتوانی آنان از پرداخت این مبلغ، پیشنهاد فروش نوزاد را مطرح کرده است.
به گفته مدیر اداره نظارت بر درمان دانشگاه در فیلم و مطلب مزبور مشخص است که والدین نوزاد از اتباع بیگانه و طبیعتا فاقد حمایت های بیمه ای می باشند.


وی افزود: اظهار نظری که در این مرحله می توان در مورد این کلیپ مطرح نمود این است که هرگونه ارائه صورتحساب و درخواست پرداخت هزینه توسط واحد حسابداری بیمارستان صورت می گیرد و کادر درمان عموما در جایگاه اعلام و یا دریافت هزینه بستری نیستند.
به گفته دکتر علویان، بلافاصله پس از انتشار این کلیپ رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دستور پی گیری همه جانبه این موضوع را صادر کرده است و با توجه به ادعاهای مطرح شده در این کلیپ و سنگینی ادعائی که مطرح شده است پی گیری های لازم از طریق نهادهای نظارتی دانشگاه و مراجع قضائی و انتظامی در خارج دانشگاه آغاز شده است تا در صورت بروز تخلف در هر سطحی، برخورد قانونی لازم صورت گیرد. وی افزود: طبیعتا پس از پایان بررسی ها، نتیجه اقدامات و پی گیری های صورت گرفته اعلام خواهد شد.
رئیس بیمارستان رازی نیز در این خصوص گفت: بر اساس قانون هزینه زایمان طبیعی در بیمارستان رازی سراوان رایگان است و در 5 ماهه نخست امسال 2 هزار و 771  نوزاد ایرانی با تولد طبیعی و 548 نوزاد ایرانی با تولد سزارین از بیمارستان ترخیص شده اند که متوسط فرانشیز پرداختی از سوی والدین نوزادان سزارینی مبلغی کمتر از 200 هزار تومان بوده است.
به گفته دکتر محمد قره بگلو در این مدت 116 نوزاد غیر ایرانی نیز از این بیمارستان ترخیص شده اند که به دلیل عدم حمایت های بیمه ای والدینشان موظف به پرداخت کلّ هزینه های درمانی بوده اند.
وی افزود در 5 ماهه نخست امسال تعداد 496 نوزاد نیز به دلیل مشکلات جسمی بعد از تولد در بخش نوزادان و  بخش تازه تاسیس مراقبت های ویژه نوزادان(N.ICU) بستری شده اند که متوسط زمان بستری این نوزادان در این مدت 3 تا 4 روز و متوسط فرانشیز پرداختی از سوی والدین نوزادان ایرانی یک میلیون و 170 هزار تومان بوده است.
به گفته دکتر قره بگلو در تمامی بخش های بیمارستان تابلوهای راهنمائی نصب شده است که به مراجعین و همراهیان بیمار گوشزد می نماید در صورت ابهام در هزینه درمان، درخواست دریافت هزینه توسط افرادی به جز متصدی صندوق یا حسابداری و امثال مراتب را با رئیس بیمارستان، اداره نظارت بر درمان، حراست، بازرسی و یا روابط عمومی دانشگاه مطرح نمایند تا پی گیری لازم صورت گیرد.
وی با اشاره به بستری تعداد بالائی از بیماران غیر ایرانی در بیمارستان رازی سراوان گفت: فقط در 5 ماه نخست امسال بیش از 150 مصدوم حوادث جاده ای که از اتباع غیر مجاز و بیگانه هستند توسط اورژانس 115 به این بیمارستان منتقل شده اند. به گفته رئیس بیمارستان رازی، برای درمان این افراد بیش از 100 میلیون تومان  از محل اعتبارات بیمارستان هزینه شده است و با توجه اینکه این افراد عموما فاقد گذرنامه  و یا پول نقد هستند بدون پرداخت هزینه از بیمارستان ترخیص می شوند و هیچیک از این افراد نیز در ازای هزینه های درمانشان  گرو گرفته نمی شوند.


روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 

 

1398/06/27   ١٤:٢٩  News  ٢٣٧٣١

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

تشدید فعالیت های محیطی برنامه حذف مالاریا در شهرستان سراوان
استمرار آماده سازی زیرساخت های بهداشتی و درمانی و تکمیل مراحل ساخت و ساز 5 پروژه در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اطلاعیه سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص مستند سازی فعالیت های اعضای جامعه پزشکی
اطلاعیه شماره 18 ستاد بحران کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تاکید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همراهی مردم منطقه نجف آباد خاش با نظام سلامت جهت پیشگیری از افزایش موارد ابتلاء به کرونا در این منطقه
پژوهش های مرکز تحقیقات سلولی و ملکولی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مورد استناد محققان حوزه بیوشیمي سرطان ،ژنتيك، سلولي و مولكولي در سراسر دنیا
پیام مهم رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در آستانه عید سعید فطر
عرضه اقلام آسیب رسان به سلامت در بوفه مدارس، مراکز آموزشی و مراکز اداری ممنوع است
ثبت ایده در حوزه تجهیزات و ابزار پزشکی و دارو بیشترین درخواست متقاضیان طرح های دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سندروم حاد تنفسی و افزایش درصد مرگ و میر، ثمره وخیم شدن بیماری کروناست
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو 308مورد رسید.
راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت عرفان در منطقه مهر شهر زاهدان
تاکید معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ادامه روند برگزاری کلاسهای تئوری دانشجویان بصورت مجازی
افزایش 22 درصدی تعداد مقالات منتشر شده دانشگاه در نمایه های بین المللی در یکسال گذشته
۸۰۰ مورد مثبت آزمایشگاهی کرونای استان در اردیبهشت ماه اتفاق افتاده است، ۴۰ درصد فوت شدگان ناشی از کرونا در اردیبهشت ماه فوت شده اند
روز بروز بر جمع موارد مثبت کرونا در منطقه نجف آباد خاش افزوده می شود، تا کنون؛ تعداد مبتلایان نجف آباد خاش حدود ۴۵ نفر است.
تجهیز اولین آمبولانس به برانکارد ایزوله منفی جهت انتقال بیماران مشکوک به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تغییر زمان فروش اسناد و تحویل اسناد مناقصات تهیه، طبخ و توزیع غذای بیمارستان های حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و خاتم الانبیاء (ص) زاهدان و معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو ۲۴۲ مورد رسید
پیام قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مشارکتهای اجتماعی و رئیس سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت به مناسبت 31 اردیبهشت ماه روز ملی اهدای عضو

محتوای مرتبط