اخبار > ساختمان شماره 2 بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع)، ظرفیت جدید درمانی استان در مقابله با همه گیری کووید-19

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

ساختمان شماره 2 بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع)، ظرفیت جدید درمانی استان در مقابله با همه گیری کووید-19

 

اقدامات نظام بهداشت و درمان برای پیشگیری از کرونا و درمان بیماران در حالی در استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد که شناسائی ویروس هندی در آنسوی مرزهای مشترکمان با پاکستان و افغانستان، خطر موج سوم همه گیری در سیستان و بلوچستان را جدّی تر از قبل کرده است.

 

به رغم پائین تر بودن سرانه تخت بستری به جمعیت در مقایسه با متوسط کشوری خوشبختانه در 2 موج قبلی کرونا در سیستان و بلوچستان هیچ بیماری در نوبت تخت بستری عادی و یا ویژه باقی نماند و با همت و تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت مشکلی در این زمینه ایجاد نشد.

 

با این وجود اطلاعات اولیه حاکی از بالاتر بودن قابلیت سرایت و قابلیت بیماری زائی و کشندگی ویروس هندی است و به همین دلیل فراهم نمودن امکانات درمانی مورد نیاز برای موج جدید بیماران احتمالی در ادامه موج سوم همه گیری کرونا در استان، برنامه ریزی و اقدامات ویژه ای را می طلبد.

 

با توجه به اتمام عملیات ساختمانی طبقات فوقانی (طبقات 6، 5، 4 و3) بیمارستان جدید 320 تختخوابی زاهدان، این فضای درمانی به عنوان یکی از ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای بستری بیماران احتمالی کرونا مثبت در روزها و هفته های آتی مطرح است.

 

در این راستا دستگاه اکسیژن ساز این بیمارستان نیز در روزهای گذشته نصب شده و به زودی راه اندازی خواهد شد و این موضوع نیز این ساختان را به گزینه جدی تری برای پذیرش سرریز احتمالی بیماران موج سوم تبدیل کرده است.

 

شایان ذکر است این بیمارستان با 33000 متر مربع زیر بنا و با صرف هزینه ای بالغ بر 200 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملّی، وزارت بهداشت، اعتبارات استانی و اعتبارات داخلی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به 98 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است. با این وجود تکمیل نهائی آن و تامین امکاناتی همچون محوطه سازی و تاسیسات جانبی همچنان نیازمند 200 میلیارد ریال اعتبار تکمیلی است.

 

 

تکمیل و تجهیز بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان، پی گیری، تلاش و رایزنی در چند جبهه 

 

به دلیل حیاتی بودن بهره برداری هر چه سریعتر از این بیمارستان، تحرکات و پی گیری های اداری متعددی در سطوح مختلف در حال انجام است.

در چند روز گذشته رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و نماینده مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی با حضور در ساختمان شماره 2 بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) از نزدیک در جریان روند پیشرفت این پروژه عظیم درمانی قرار گرفت.

 

دکتر حسینعلی شهریاری با اشاره به اقداماتی که در زمینه خلع ید پیمانکار قبلی و انتخاب پیمانکار جدید صورت گرفته است خواستار تسریع در تکمیل و تجهیز این بیمارستان شد. پی گیری های متعدد و رایزنی در زمینه تامین اعتبارات لازم برای تکمیل و تجهیز این بیمارستان از طریق سازمان مدیریت  برنامه ریزی و وزارت بهداشت از مهمترین اقدامتی است که تاکنون از سوی نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و به خصوص کمیسیون بهداشت و درمان در این زمینه صورت گرفته است.

متعاقبا پی گیری های لازم برای تامین مابقی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل، تجهیز و تامین نیروی انسانی مورد نیاز این بیمارستان جدید هم از مسیر سازمان برنامه و بودجه در جریان است و روز گذشته رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به اتفاق مدیر بودجه دانشگاه با حضور در محل سازمان برنامه و بودجه کشور و ملاقات با  مدیران این سازمان این مطالبات را پی گیری نمودند.

 

به طور همزمان  با این جلسه، استاندار سیستان و بلوچستان نیز با حضور میدانی در محل این پروژه در جریان آخرین وضعیت عملیات ساخمانی و عمرانی قرار گرفت.در این دیدار که ظهر دیروز یکشنبه 12 اردیبهشت انجام شد، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و معاون عمرانی استاندار و معاونین درمان و توسعه مدیریت و برنامه ریزی دانشگاه نیز مهندس موهبتی را همراهی می نمودند.

 

علاوه بر این امروز دوشنبه 13 اردیبهشت ماه نیز جلسه ای با موضوع راه اندازی هر چه سریعتر این بیمارستان در دفتر معاون درمان وزرت بهداشت برگزار شد. در این جلسه دکتر سید محمد هاشمی شهری با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت پروژه بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان فهرست کاملی از تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی این بیمارستان را به معاون درمان وزارت بهداشت ارائه داد.

 

افزایش کمی و ارتقاء کیفی خدمات درمانی در استان، ره آورد مهم راه اندازای  بیمارستان 320 تختخوابی جدید زاهدان

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تکمیل بیش از پیش سبد خدمات بیمارستان فوق تخصصی علی ابن ابی طالب (ع) و افزایش سرانه دسترسی هم استانی ها به تخت بستری را از جمله مهمترین دستواردهای راه اندازی این بیمارستان برشمرد.

به گفته دکتر میری علی آباد علاوه بر افزایش تعداد تخت های بستری در رشته های مختلف جراحی و غیر جراحی، بخش های روانپزشکی و بیماری های عفونی نیز به مجموعه بخش های درمانی بیمارستان فوق تخصصی علی ابن ابی طالب(ع) اضافه خواهد شد و علاوه بر تکمیل بیش از پیش سبد خدمات درمانی این بیمارستان نیاز هم استانی های عزیزمان به مسافرت های درمانی باز هم کاهش پیدا خواهد کرد.

 

بیمارستان 320 تختخوابی علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان یکی از بهترین بیمارستان های  شرق کشور است

 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه با تجهیز و راه اندازی ساختمان شماره 2 بیمارستان علی ابن ابی طالب ع بیش از 320 تخت به ظرفیت درمانی استان اضافه می شود گفت: این بیمارستان یکی از بهترین بیمارستان های  شرق کشور است که ان شالله با تجهیز آن  مردم منطقه احساس آرامش بیشتری خواهند نمود

 

دکتر مجید یوسفی مقدم ادامه داد: با افتتاح این بیمارستان یک مجموعه درمانی بزرگ 1000 تختخوابی در شرق کشور خواهیم داشت که اتفاقی عظیم در این منطقه خواهد بود

 

وی ادامه داد: ساختمان شماره 2 بیمارستان 320 تختخوابی علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان با زیربنای 33 هزار متر مربع در هفت طبقه، دارای 10 اتاق عمل و بخش های تخصصی و فوق تخصصی است و همچنین ‌برخوردار از بخش‌های اورژانس سی‌تی اسکن و رادیولوژی فوق پیشرفته و قابلیت استفاده از اورژانس هوایی در کم‌ترین زمان ممکن را  نیز دارا می باشد

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 

 

 

 

 

1400/02/13   ١٢:١٥  News  ٣٢٠٨٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

گسترش مراکز مراقبتهای پرستاری در منزل و تلاش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای توسعه پوشش همگانی و عادلانه خدمات
نقش مهم مردم، علما و مسئولین خاش در خروج از وضعیت قرمز
پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی ماما
استمرار واکسیناسیون سالمندان بالای 80 سال در سیب و سوران
خطر ورود ویروس جهش یافته هندی به کشور وجود دارد، مردم رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند
بمناسبت فرارسیدن روز جهانی ماما، پیام تبریکی از جانب ریاست دانشگاه صادر شد
پلمپ 5 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سراوان
گزارش تصویری از فعالیت های انجام شده در هفته سلامت
استمرار اجرای واکسیناسیون کووید ۱۹ در جمعیت بالای ۸۰ سال شهرستان های خاش و تفتان
واکسیناسیون ، موثرترین راه مقابله با بیماری ها
عبور بیمارستان 320 تختخوابی جدید زاهدان از مرز پیشرفت 98 درصدی
تنها یک مرکز جامع خدمات سلامت روستائی فاقد پزشک داریم
اطلاعیه تغییر ساعت کاری
تقدیر و قدردانی سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
وبینار ارائه خدمات سلامت مبتنی بر الکترونیک، فرصت ها و چالش های پرستاری
تقدیر حوزه های علمیه استان از مدافعان سلامت
ساختمان شماره 2 بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع)، ظرفیت جدید درمانی استان در مقابله با همه گیری کووید-19
دعوت به همکاری از داوطلبان مشارکت در انجام واکسیناسیون کرونا
تشدید نظارت ها بر عرضه دارو از طریق سامانه تیتک
تداوم فعالیت مراكز منتخب ١٦ ساعته غربالگري كرونا در سراوان

محتوای مرتبط