انتظار مردم از دانشجویان این است که فرزند ضرورت های جامعه خویش باشند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از دانشکده های پیراپزشکی و پزشکی و در جمع دانشجویان گفت: انتظار مردم از دانشجویان این است که فرزند ضرورت های جامعه خویش باشند و بر حسب ضرورت ها به نقش های اجتماعی خود عمل کنند.

1398/01/26 - 21592


                                                                               خبــــر

رئیس دانشگاه در بازدید از دانشکده های پزشکی و پیراپزشکی و در جمع دانشجویان :

                         انتظار مردم از دانشجویان این است که فرزند ضرورت های جامعه خویش باشند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از دانشکده های پیراپزشکی و پزشکی و در جمع دانشجویان گفت: انتظار مردم از دانشجویان این است که فرزند ضرورت های جامعه خویش باشند و بر حسب ضرورت ها به نقش های اجتماعی خود عمل کنند.
به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: دانشجویان سرمایه های انسانی و ذخایر ارزشمند کشور ما هستند و لازم است تا به طور همزمان به زیور" آرمان گرایی" و " واقع بینی " آراسته باشند.
وی با اشاره به اینکه فعالیت های آموزشی باید علاوه بر مسائل علمی، در زمینه اخلاق حرفه ای و تعاملات اجتماعی نیز پویا و کار آمد باشد گفت: جدیت در یادگیری امور معرفتی و مسائل علمی باعث می شود تا دانشجویان بتوانند نیازهای واقعی جامعه را به خوبی شناسایی و تحلیل و برای رفع آن مداخله کنند.
وی با بیان اینکه در حوزه علوم پزشکی خدمت به مردم برای بازگشت صحت و سلامت بالاترین نعمت و موهبت الهی است و با مسائل مادی نباید سنجیده شود تاکید کرد: آن علقه قلبی به خدمت در این عرصه باعث میشود یک فرد به عنوان موفق ترین و سرشناس ترین، در رشته خویش در اذهان مردم ثبت شود.
دکتر هاشمی همچنین در بازدید از بخش های مختلف این دو دانشکده با تاکید بر حسن خلق و حسن نیت در مواجهه با مراجعان تصریح کرد: ما ارائه کنندگان خدمت در حیطه های آموزشی و دانشجوئی، الگوئی برای آموزش رفتار صحیح در جامعه به دانشجویان باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش ازبرنامه این دانشگاه در راه اندازی آزمایشگاه جامع آموزشی خبر داد و اضافه کرد: با این اقدام ضمن تجمیع مجموعه امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی در یک ساختمان و ارتقاء بهره وری از دستگاه ها، همه دانشکده ها از تجهیزات مورد نیاز در این بخش بهره مند خواهند بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص برنامه دانشگاه برای بوفه مواد غذایی، گفت:با هدف ارتقاء کیفی سطح مواد و محصولات قابل عرضه در این بوفه، از حضور شرکت های تعاونی در این خصوص استقبال می کنیم.
دکتر سید محمدنصیرالدین طباطبایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در این بازدید گفت: بین المللی سازی، آموزش پاسخگو و آموزش مجازی از بسته های مهم طرح تحول نظام سلامت در حوزه آموزش است و برای اجرایی شدن تمام این بسته ها برنامه عملیاتی تدوین و ابلاغ شده و هر سه ماه ارزیابی می شود.
دکتر هوشنگ رفیق دوست رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در جریان این بازدید گفت: دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشکده پزشکی زاهدان از یکی از بی نظیر ترین موزه های آناتومی و سالن های تشریح کشور برخوردارند .
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بهسازی فضای داخلی دانشکده افزود: نصب کمدهای اختصاصی، دستگاه های سرمایشی و گرمایشی، رنگ آمیزی کلاس ها و اقداماتی مانند این که با صرف 3 میلیارد ریال هزینه انجام شد رضایتمندی دانشجویان را افزایش داده است و این اقدامات ادامه خواهد داشت.
دکتر رفیقدوست به اجرای مراحل احداث فاز یک محوطه پشتی دانشکده اشاره کرد و گفت:مراحل احداث اتاق شطرنج، بوفه، کافی شاپ و آبنما رینگ پیاده روی در حال اجراست.
دکتر علیرضا نخعی رئیس دانشکده پیراپزشکی هم گفت: برخورداری مجموعه مدیریت و کارکنان آموزش این دانشکده از دانش و برخوردهای محترمانه اداری از جمله سرمایه های ارزشمند این دانشکده محسوب می شود.
وی ادامه داد: ساخت و راه اندازی آزمایشگاه قارچ شناسی و هماتولوژی و کارگاه رادیولوژی از جمله مهمترین درخواست های ما در این دانشکده است.

                                  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

تهیه و تنظیم: مهدیه کیخوایی