راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV در دانشگاه سیستان و بلوچستان

در سومین روز از هفته سلامت و با هدف اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ سلامت، کلینیک های سیار مشاوره واطلاع رسانی HIVدر دانشگاه سیستان وبلوچستان راه اندازی شد.

1398/02/03 - 21716


 خبر

راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV   در دانشگاه سیستان و بلوچستان


در سومین روز از هفته سلامت و با هدف اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ سلامت، کلینیک های سیار مشاوره واطلاع رسانی HIVدر دانشگاه سیستان وبلوچستان راه اندازی شد.

دکتر طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه راه اندازی این کلینیک ها اظهار داشت: این کلینیک ها به منظور ارائه خدمات رایگان به دانشجویان، آموزش و مشاوره و همچنین آگاهی بخشی به دانشجویان در زمینه ماهیت این بیماری  در دانشگاه سیستان و.بلوچستان راه اندازی گردید.

 وی با بیان اینکه پیشگیری از بیماری ها از اصول اساسی سلامت است گفت: زمانی در کنترل بیماری ایدز موفق خواهیم بود که مباحث مرتبط با این بیماری را به راحتی مطرح و نگرانی های مردم را کاهش دهیم.

معاون بهداشتی دانشگاه خاطر نشان کرد: با راه اندازی پایگاه سلامت دانش ارائه خدمات سلامت به حدود 20 هزار نفر از دانشجویان، واعضای هیات علمی وخانواده های آنان فراهم گردیده است.

وی گفت: تمامی مراقبتهای سلامت برای دانشجویان پسر وخانواده های ساکن  در دانشگاه سیستان وبلوچستان انجام گرفته که با انجام این مراقبتها تعداد 13 نفر فشار خون و 17 نفر بیمار دیابتی شناسایی گردیده اند و بصورت مستمر خدمات ویژه سلامت به آنان ارائه می گردد.

وی همچنین اضافه کرد: طرح ارائه خدمات مراقبتی برای دانشجویان دختر از هفته سلامت آغاز گردیده است.

دکتر طباطبایی با اشاره به اینکه کانون داوطلبان سلامت دانشگاه سیستان  از کانونهای ممتاز مشارکتی در استان سیستان وبلوچستان است افزود: دانشگاه سیستان وبلوچستان با دارا داشتن 53 داوطلب متخصص سلامت قدمهای موثری در زمینه برنامه های سلامت ارائه کرده است.


تهیه وتنظیم: ابوالفضل امتحانی

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان