1399/05/22
متخصص طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
نتیجه سی تی اسکن سالم ریه رد کننده ابتلا به کرونا نیست / هم استانی ها اصرار به اخذ سی تی اسکن نداشته باشند
متخصص طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: نتیجه سی تی اسکن سالم ریه در افراد دارای علائم، رد کننده ابتلاء به کرونا نیست بنابراین هم استانی های محترم از اصرار به پزشک برای تجویز سی تی اسکن خودداری کنند.
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان کلیه مقررات صادره خود اعم از بخشنامه ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و ضوابط اجرایی و ... را پیش از ابلاغ به مدت دو هفته از طریق درگاه الکترونیکی خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ابلاغ اقدام می نمایدنتیجه سی تی اسکن سالم ریه رد کننده ابتلا به کرونا نیست / هم استانی ها اصرار به اخذ سی تی اسکن نداشته باشند
متخصص طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: نتیجه سی تی اسکن سالم ریه در افراد دارای علائم، رد کننده ابتلاء به کرونا نیست بنابراین هم استانی های محترم از اصرار به پزشک برای تجویز سی تی اسکن خودداری کنند.
آغاز گام سوم بسیج ملی مبارزه با کووید- 19
همزمان با سراسر کشور از 20 مرداد ماه، مرحله سوم غربالگری بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.
معدوم سازی بیش از 3 تن فرآورده خوراکی و آشامیدنی غیر قابل مصرف در زاهدان
بیش از 3 تن فرآورده خوراکی و آشامیدنی غیرمجاز و فاقد قابلیت مصرف انسانی در زاهدان معدوم شد.
کلنگ زنی آزمایشگاه مرکزی شهرستان سیب و سوران
آزمایشگاه مرکزی سیب و سوران با مشارکت موسسه خیریه فرهنگ و احسان سوران ساخته خواهد شد.
درمان با پلاسما برای 7 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان رازی سراوان
با هدف بهبودی بیماران مبتلا به کرونا امکان درمان بیماران با استفاده از شیوه پلاسما درمانی برای 7 نفر از بیماران در بیمارستان رازی سراوان اجرایی شد.
تخصیص امتیاز فرهنگی به فعالیت های پژوهشی در حوزه دین و سلامت
دکتر سیما سادات لاری، معاون فرهنگی دانشجویی کل کشور از تخصیص امتیاز فرهنگی به فعالیت های پژوهشی در حوزه دین و سلامت خبر داد.
متن پیام قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مشارکتهای اجتماعی به مناسبت 22 مرداد روز ملی تشکل ها و مشارکتهای اجتماعی:
وَتَعَاوَنُواْ عَلَی الْبرِّ وَالتَّقْوَی وَلاَ تَعَاوَنُواْ عَلَی الإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ
شناسایی 78 مورد مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان سیستان و بلوچستان، فوت 1 بیمار مبتلاء به کرونا در 24 ساعت گذشته
معاون درمان دانشگاه از شناسایی78 مورد مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان در 24 ساعت گذشته خبر داد و همچنان بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد.
در برگزاری آزمون ها تمام پروتکل های بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با دقت اجرا شده است
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت : اجرای تمام پروتکل های بهداشتی یکی از تاکید های اصلی ما در برگزاری آزمون ها در دانشگاه بوده و بر اجرای آن نظارت دقیق صورت گرفته است.
در بحران کرونا 5 نفر از مدافعان سلامت استان را از دست دادیم
از ابتدای بحران کرونا تا کنون 5 نفر از مدافعان سلامت در مسیر ارائه خدمات سلامت به بیماران کرونا جان خود را از دست داده اند.
مراقبت های بموقع از 153 مادر باردار در بحران کرونا در منطقه اسفندک سراوان
در بحران کرونا مراقبت های بموقع از مادران باردار، سالمندان و گروههای پرخطر در منطقه اسفندک سراوان انجام شده است تا جایی که موردی از کرونا در بین مادران باردار در این منطقه نداشته ایم.
پرداخت بخش دیگری از کارانه کارکنان بیمارستان ها و پزشکان در روزهای آینده
با پی گیری های صورت گرفته در زمینه تامین اعتبارات و مطالبات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و بیمارستان های تابعه، بخش دیگری از کارانه معوق کارکنان بیمارستان ها و پزشکان پرداخت می شود.
برگزاری ویژه برنامه های عید سعید غدیر خم در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از حضور پرچم متبرک حرم امیرالمومنین علیه السلام تا مراسم پیوند یک زوج از خانواده درمان
ویژه برنامه های عید سعید غدیر خم در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
قابل توجه همکاران محترم / عدم ورود به ساختمان ستاد مرکزی
معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در اطلاعیه ای اعلام کرد:
استفاده از فضای مجازی به منظور استمرار و حتی افزایش میزان فعالیت فرهنگی در دوران کرونا ضرورت دارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: فضای مجازی عزصه فعالان فرهنگی است و برای جذب جوانان باید این فضا بستر اصلی قرار گیرد و از آن بهره کافی را ببریم.
شناسایی 56 مورد مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان سیستان و بلوچستان در شبانه روز گذشته، مهمتر از وضعیت های سفید، زرد، نارنجی و قرمز، مراقبت و رعایت همیشگی مردم است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از شناسایی56 مورد مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان در 24 ساعت اخیر خبر داد و همچنان بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد.
ارائه خدمات غربالگری به بیش از 1 هزار و 500 نفر در مرکز غربالگری عرفان زاهدان
از ابتدای راه اندازی مرکز غربالگری عرفان به بیش از 1 هزار و 500 نفر در این مرکز که در منطقه مهرشهر زاهدان واقع شده است خدمات ویزیت و غربالگری ارائه گردیده است.
مراحل پایانی احداث دو پایگاه اورژانس بین راهی سیرکان و سوران
مدیر دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از طی مراحل نهایی احداث دو پایگاه اورژانس بین راهی در مناطق سیرکان و سوران خبر داد.
تاکید بر اجرای پروتکل های بهداشتی توسط شاغلین کارخانجات و صنایع
رییس گروه سلامت کار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اجرای پروتکل های بهداشتی توسط شاغلین کارخانجات و صنایع تولیدی تاکید کرد.
مشارکت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در برگزاری جشن ویژه عید سعید غدیر خم
با مشارکت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ضمن برگزاری این عید سعید تعداد 1300 پرس غذای گرم تهیه و بین همکاران پردیس دانشگاه نیز توزیع گردید.